Woda stanowi jeden z podstawowych elementów potrzebnych do życia. Podczas trawienia rozpuszcza w sobie poszczególne składniki pokarmowe, które są następnie wchłaniane przez jelita i dostarczane do komórek. Jest przenośnikiem i regulatorem ciepła w organizmie, bierze udział we wszystkich procesach biochemicznych, zwilża błony śluzowe, gałkę oczną i zapewnia ruchliwość stawów. Woda stanowi u dorosłego człowieka 70% jego wagi.

Funkcje wody w organiźnie człowieka:

  • Rozpuszczanie pokarmu oraz jego transport
  • Wchłanianie pożywienia z jelit i odżywianie komórek
  • Usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii
  • Udział w reakcjach biochemicznych
  • Regulacja temperatury
  • Zwilżanie błony śluzowej, stawów, gałki ocznej.

Dlaczego coraz więcej mówi się o szkodliwości wód pitnych?

Woda jaką pijemy powinna być jak najlepszej jakości - czysta i pozbawiona jakichkolwiek domieszek. Jedyne dozwolone domieszki w wodzie to pierwiastki mineralne, które w naturalny sposób mogą się w niej znaleźć poprzez rozpuszczanie się sąsiadujących skał. Należy tutaj zwrócić uwagę, że woda nigdy nie była źródłem minerałów potrzebnych nam do życia, bowiem spożywanie ich z owocami i warzywami pokrywa 100% zapotrzebowania na nie. W warunkach miejskich zakłady uzdatniania wody dodają do wody chlor by wyeliminować chorobotwórcze bakterie, gdy mamy własne ujęcie wody sami musimy zadbać o ochronę bakteriologiczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hydropure polska

 

 

 

 

Hydropure polska

HYDROPURE POLSKA Sp. z o.o. jest największą i najstarszą firmą w Polsce zajmującą się oczyszczaniem wody metodą osmozy odwróconej. Pierwszych kroków w zakresie sprzedaży oraz montażu urządzeń dokonaliśmy w 1992 roku.


Siedziba spółki mieści się we Wrocławiu przy ul. Canaletta 41. Naszych klientów oraz przedstawicieli handlowych obsługuje 10 wykwalifikowanych pracowników służących swoją radą oraz pomocą przy rozwiązywaniu wszelkich problemów. Najwyższym organem Spółki Hydropure Polska jest Zarząd Spółki z Prezesem Zarządu Bogdanem Montaną.

 

Wody pitnej z kranu nie wolno dzisiaj oceniać na podstawie jej wyglądu i smaku, bo zawiera ona setki niewidocznych i niewyczuwalnych związków chemicznych. ”

Woda może być smaczna
i jednocześnie trująca.