Oczyszczenie organizmu

Toksyny, pasożyty, produkty uboczne przemiany materii (złogi) - to wszystko stanowi znaczący
i poważny, choć zbytnio lekceważony problem. Jeśli jeszcze uważasz, że to zagadnienie Ciebie nie dotyczy - powinieneś zapoznać się ze znanymi faktami: według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), pasożytami zainfekowane jest prawie 75% populacji ziemskiej, niezależnie od stopy życiowej. Ta statystyka jest jednakowa zarówno dla rozwijających się, jak
i wysokorozwiniętych krajów.

 

 

Idąc za tym samym źródłem: praktycznie 80% wszystkich występujących zachorowań może być spowodowanych nie tylko pasożytami, ale stanowi następstwo zatrucia naszego organizmu produktami ubocznymi przemiany materii w wyniku spożycia kiepskiej jakości żywności, chlorowanej wody kranowej, zatruć spowodowanych spalinami czy też następstwo hipokinezji. Powyższe czynniki są powodem tego, że w organizmie gromadzi się duża ilość obciążających i toksycznych substancji, które zaczynają wykazywać negatywny wpływ na nasze zdrowie. Stwierdzono, że jelita dorosłego człowieka mogą zawierać do 20 kg złogów, dziecka - do 10 kg.

 

 

Produkty uboczne przemiany materii i toksyny wywołują poważne zaburzenia procesów metabolicznych, reakcje redoks, hamują wytwarzanie energii niezbędnej do wydajnej pracy fizycznej i umysłowej, stwarzają korzystne warunki do szybkiego namnażania bakterii chorobotwórczych, powodują pogorszenie funkcjonowania układu nerwowego, dokrewnego
i immunologicznego, przyswajania witamin oraz pierwiastków śladowych, co stanowi dogodny punkt wyjścia dla rozwoju poważnych chorób.

Dlatego też, nawet bez wyraźnych objawów choroby, organizm działa z przerwami i nie w pełni sił, a w trakcie rozwoju choroby nie jest w stanic poradzić sobie z nią samodzielnie. A wtedy trzeba uciekać się do leków, które niewątpliwie pomagają, ale przy nieracjonalnym korzystaniu mogą powodować efekty uboczne.