Właściwe nawodnienie organizmu ...

 

Gdyby człowieka wycisnąć jak gąbkę, została by niezbyt imponująca kupka tkanki, która stanowi około 30% ciała. Cała reszta, aż 70% to ... zwykła

i zarazem niezwykła woda. Najlepiej tą ilość ilustruje przeliczenie na wiadra. 7 wiader wody w ważącym 100kg osobniku działa na wyobraźnię.

Woda to życie.

Bez wody nasz organizm nie działa prawidłowo - woda to zdrowie. Dlatego ważne jest by była ona jak najlepszej jakości. W 1991 roku Światowa organizacja zdrowia podała, że około 80% chorób dotykających ludzkość spowodowana jest przez złej jakości wodę.

Co powinieneś zrobić by mieć czystą i zdrową wodę do własnej dyspozycji?

- jeśli jeszcze nie posiadasz własnego systemu oczyszczania wody z zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych to przejdź tutaj

- jeśli dysponujesz już czystą wodą to proponuję Ci byś zapoznał się z właściwościami jakie posiadają saszetki ze sproszkowanym koralowcem CORAL-MINE.

 Saszetki te to sproszkowany koralowiec sango z wyspy Okinawa. Saszetka dodana do wody oddaje 70 minerałów w formie jonowej (najlepiej przyswajalnej), równocześnie nadając wodzie 4 najważniejsze parametry.

Woda staje się:

- lekko zasadowa

- strukturalna

- żywa (ujemnie naładowana)

- o prawidłowym napięciu powierzchniowym

Przede wszystkim należy zadbać by wypijać odpowiednią ilość wody.

 

Jak prawidłowo pić wodę?

  • Cały rok w ilości 30ml na kg masy ciała; przykład jesli ktos waży 50kg powinien wypić 1.5l; 70kg - 2.1l; 100kg - 3l.
  • W przypadku poważniejszych schorzeń i u osób niepijących wody zaczynamy od pół szklanki dziennie, codziennie zwiększając o kolejne pół i obserwując reakcję organizmu.
  • Wodę należy pić lekko ciepłą w okolicy temperatury ciała - nawet latem pijmy wodę lekko ciepłą.
  • Zamiast kawy, herbaty, wszelkich słodkich, gazowanych napojów. Można z dodatkiem świeżo wyciskanych soków owocowo-warzywnych.
  • Zawsze na czczo, czyli co najmniej pół godziny przed i dwie godziny po posiłku. Woda jest zawsze zasadowa, a w czasie trawienia neutralizowanie i rozpuszczanie kwasów żołądkowych nie jest wskazane.

Jeśli już nawodiłaś / nawodniłeś swój organizm czas na kolejny krok.